ZATRUDNIANIE - POMAGANIE
O niepełnosprawności

Niepełnosprawność, której nie widać

// wiesz, że?

Wielu niepełnosprawności nie widać na pierwszy rzut oka. To nie tylko osoby poruszające się z pomocą wózka, czy niewidzące.

Na pierwszy rzut oka

Nie zawsze można zobaczyć choroby metaboliczne, genetyczne, nowotworowe, psychiczne czy nawet neurologiczne. Wiele osób ukrywa swoją niepełnosprawność w obawie przed stygmatyzacją czy też wykluczeniem społecznym albo utratą pracy.

Często pracodawca nawet może nie wiedzieć o orzeczeniu pracownika bądź kandydata. Niepełnosprawność w naszej kulturze jest jeszcze tematem tabu.

Wiele osób niepełnosprawnych jest świetnymi specjalistami w swoich dziedzinach. Czasem ze względu na swoje ograniczenia fizyczne więcej czasu spędzają na pracy, która staje się pasją. A czy jest lepszy pracownik niż taki, który kocha swoją pracę?

Osoby zmagające się z Zespołem Aspergera ze względu na specyficzne dla jednostki chorobowej kryteria diagnostyczne mogą być świetnymi specjalistami w bardzo wąskich dziedzinach. Można być pewnym, że jeśli interesuje ich fizyka kwantowa to w bardzo krótkim czasie zdobędą rozległą wiedzę na jej temat.

No i oczywiście osoba niepełnosprawna też ma pasje, ambicje i cele! A przede wszystkim poczucie godności!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *