ZATRUDNIANIE - POMAGANIE
Jak zatrudnić

Metody rekrutacji pracowników z orzeczeniem

// wiesz, że?

Metody rekrutacji osób niepełnosprawnych nie różnią się wiele od rekrutacji osób sprawnych. Osoby niepełnosprawne szukają zatrudnienia w taki sam sposób jak osoby sprawne. Zaglądają na te same portale ogłoszeniowe i społecznościowe.

Gdzie szukać

Atrakcyjne ogłoszenie zamieszczone w serwisie rekrutacyjnym z adnotacją “osoby niepełnosprawne mile widziane” albo “firma otwarta dla osób z niepełnosprawnością” albo nawet “oferta pracy wyłącznie dla osób niepełnosprawnych” na pewno przyciągnie wielu kandydatów.

Poszukaj też w swoim mieście serwisów internetowych skierowanych do niepełnosprawnych np. wpisując w przeglądarkę hasło “praca dla niepełnosprawnych”.

Zazwyczaj wejście w buty osoby, którą chcemy zrekrutować jest najlepszym sposobem na osiągnięcie celu. Zadbaj o to aby ogłoszenie było czytelne. Może warto stworzyć krótki i łatwy w obsłudze formularz aplikacyjny dzięki któremu osoba niepełnosprawna nie będzie zmuszona tworzyć CV i LM? Ma to też swoje zalety w odniesieniu do Ustawy o ochronie danych osobowych pozwalającą w sposób uporządkowany i zgodny z prawem zbierać tylko te dane, które są wykazane w Art 22 Kodeksu Pracy.

Jeśli szukasz pracowników niższego szczebla lub z niepełnosprawnością szczególną oraz znaczną, a ogłoszenia nie przynoszą oczekiwanych rezultatów, możesz wybrać się do Urzędu Pracy, Ośrodka Pomocy Społecznej, Warsztatów Terapii Zajęciowej, fundacji czy stowarzyszeń w swojej okolicy.

Na wsi lub w małej miejscowości proboszcz lokalnej parafii na pewno będzie miał wiedzę o liczbie osób niepełnosprawnych. Zapukaj do koła Gospodyń Wiejskich albo Ochotniczej Straży Pożarnej. Bezpośrednia rozmowa z osobami na co dzień pracującymi z niepełnosprawnymi może przynieść oczekiwane korzyści.

// ważne

Pamiętaj, że osoby niepełnosprawne pobierające rentę często nie wiedzą, że mogą bezpiecznie podjąć zatrudnienie, więc nie są aktywne na rynku pracy. Dotarcie do nich może być nieco trudniejsze, ale nie niemożliwe! Zastanów się, gdzie dane osoby mogą przebywać, gdzie można ich spotkać i postaraj się w sposób nie naruszający ich prywatności, zareklamować swoją ofertę.

One comment
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *